Firefox 3'te Kritik Açıklar

Image Şu sıralarda birinci sürüm adayını yayınlamış olan Firefox 3, bazı kritik açıklara sahip. Bu açıklar Mozilla ekibi tarafından da biliniyor. Firefox 3 biraz daha bekleyecek mi?

Mozilla Firefox internet tarayıcısının üçüncü ana sürümünün çıkmasına az zaman kaldı. Mozilla ekibi ise kodlar üzerinde son derlemeleri yapıyor.  Tahmin edebileceğiniz gibi, şu sıralarda Firefox geliştiricileri için Murphy kanunları işlemeye başlıyor ve ters gitme ihtimali olan şeyler ters gidiyor. Firefox 3.0 için düzenlenen hata listesinde en son görünen birkaç kirtik hata kafada soru işaretleri oluşturuyor. Bu hatalardan iki tanesi Firefox'un çalışmayı durdurmasına sebep oluyor. Dolayısıyla kullanıcıların Firefox deneyimlerini baltalayacak nitelikte.

Ertelenir mi?

Bu aşamada verilmesi gereken karar ya yeni sürümü ertelemek ve yeni bir sürüm adayı çıkartarak konuyla ilgilenmek, ya da geç olmadan sürümü yayınlayıp sonradan açıkları yamalamak. Şu an için verilmiş bir karar yok; fakat Mozilla ekibi buna önümüzdeki haftanın başında karar verecek.Bilgi için: Mozilla
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !